Uyuşturucuya Karşı Robot Otomatlar

İzmir’de, çok sayıda özel okul, bonzai ve hap şeklindeki uyuşturucu maddelere karşı robot otomatlarla çözüm buldu.

 

 Öğrenciler, sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerini artık el değmeden robot otomatlardan alıyor. Uyuşturucuların içeceklere karıştırılabileceği endişesini taşıyan veliler, robot otomatlar sayesinde rahat bir nefes aldı.

Amerika ve Avrupa'da yaygınlaşan tüketicilerin hızlı hijyen ve pratik alışveriş yapma kültürünü pekiştiren otomatların ülkemizde de ilgi gördüğü belirtildi. Güven sunan otomatlara en fazla talep özel okullardan geliyor. Veliler, el değmeden robot makineler ile öğrencilere sunulan yiyecek ve içeceklere yüksek güven duyuyor. Okullara kadar inen uyuşturucu maddelerin özellikle elden satış yapılan yerlerden alındığı düşünen veliler, robot otomatlar sayesinde rahat nefes aldı"  

OTOMATLAR KALORİ HESABI YAPIYOR

Robot otomatlarda kartlı sistemler ile kalori kontrolü de sağlanabildiği ifade edilirken,bu yolla günümüzün önemli sorunlarından obezite ile de savaşa destek olunuyor. Kartlı sistemler ile kalori hesabı yapan otomatlar belirlenen miktarın üzerinde kalori taşıyan tüketim maddelerini almak isteyen öğrenciye vermeyerek onlara uyarıda da bulunabiliyor. - İZMİR

 

 

Leave a comment

Comments

  • No comments found